Odličan nastup Spartaka na Zimskom prvenstvu Vojvodine u Kikindi

Kikinda je 29. februara i 1.marta ove godine bila domaćin najznačajnijeg regionalnog takmičenja u plivanju, Prvenstva Vojvodine za sve uzrasne kategorije. Organizator ovog takmičenja je bio Plivački savez Vojvodine.  U subotu su se nadmetali pioniri i kadeti dok je nedelja rezervisana za juniore i seniore.

Za Plivački klub Spartak epilog je bio ukupno 48 osvojenih medalja na Prvenstvu. U ekipnom plasmanu kadeti su zauzeli treće mesto, juniori četvrto i pioniri peto.

Pioniri i kadeti Spartaka

Osvajači medalja u pionirskoj konkurenciji:

• Leon Hemi, zlatna na 400 kraul, dve srebrne (100 delfin i 100 mešovito) i bronzana na 100 kraul,
  • Jana Mut, zlatna na 100 prsno, srebrna na 100 delfin i bronzana na 100 kraul,
  • Aleksa Ristić, bronzana na 400 kraul,
  • Muška štafeta 4 x 50 slobodno u sastavu Aleksa Ristić, Dražen Bošnjak, Oliver Vidić i Leon Hemi osvojila je bronzanu medalju.

Osvajači medalja u kadetskoj konkurenciji:

• Danilo Dulić, tri zlatne (200 i 400 kraul i 100 delfin) i srebrna na 200 mešovito,
  • Luka Knežević, tri srebrne (200 i 400 kraul i 100 delfin),
  • Lili Kuti, bronzana na 200 leđno,
  • Muška štafeta 4 x 50 slobodno u sastavu Luka Knežević, Vanja Macanko, Boris Boršoš i Danilo Dulić osvojila je zlatnu medalju.
Zlatna štefeta Spartaka Boršoš, Dulić, Macanko, Knežević
Juniorska ekipa Spartaka

Osvajači medalja u juniorskoj konkurenciji:

• Anja Zubelić, pet zlatnih medalja (100 prsno, 100 prsno OPEN, 200 prsno, 100 mešovito i 100 mešovito open),  dve srebrne ( 50 prsno i 200 prsno OPEN), i bronzana na 50 prsno OPEN,
  • Nikola Koltin, četiri zlatne ( 50 i 200 prsno, 400 mešovito i 400 mešovito OPEN), srebrna na 100 prsno i bronzana na 200 prsno OPEN,
  • Andor Gencel, zlatna na 50 kraul i dve bronzane ( 400 mešovito i 400 mešovito OPEN),
  • Marko Barši, zlatna na 200 mešovito, dve srebrne (200 kraul i 100 mešovito) i tri bronzane ( 400 slobodno, 400 slobodno OPEN i 200 mešovito OPEN),
  • Filip Zavišić,  dve srebrne ( 1500 kraul i 1500 kraul OPEN),
  • Vanja Romić je osvojila dve srebrne medalje ( 100 i 200 mešovito),
  • Tea Mut, bronzana na 200 kraul i
  • Jovana Ikić, bronzana na 100 mešovito.
  • Muškajuniorska štafeta 4 x 100 slobodno u sastavu Nikola Koltin, Filip Zavišić, Marko Barši i Andor Gencel osvojila je zlatnu medalju.
Zlatna štafeta Spartaka, Zavišić, Koltin, Barši, Gencel

Za sve tri navedene selekcije u martu mesecu slede najvažnija takmičenja u ovoj polusezoni, Otvoreno Prvenstvo Srbije, Prvenstvo srbije za pionire i Prvenstvo Srbije za kadete.

U nastavku sledi naša mala foto galerija…