Barna putuje u Pariz, odličan nastup takmičara Spartaka na Susretu regiona i sjajan podmladak Spartaka u Senti

SVETSKO PRVENSTVO U PLIVANJU, FUKOKA, JAPAN

Andrej Barna , najuspešniji plivački reprezentativac Srbije u ovom trenutku, uspešno je završio nastup na Svetskom prvenstvu u plivanju u Fukoki, u Japanu.

Protekle nedelje Fukoka je bila domaćin svetskoj plivačkoj eliti, u sastavu srpske reprezentacije nastupio je i Andrej Barna, nastupivši u ukupno tri discipline.

U pojedinačnoj konkurenciji, u svojoj najboljoj disciplini, na 100m kraul osvojio je 15.mesto u polufinalnoj trci, i rezultatom 48.12 ostvario je A normu za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

U trci na 50 kraul osvojio je 40.mesto, dok je u kategoriji štafeta u disciplini 4×100 kraul osvojio je 9.mesto na planetarnoj smotri.

SUSRET REGIONA 2024, NOVI SAD

27. i 28. jula ove godine, u Novom Sadu održano je timsko takmičenje između tri regiona Srbije, tačnije selekcija Beograda, Centralne Srbije i Vojvodine.

Takmičenje je bilo timskog karaktera, uizuzetno zanimljivom formatu, a iz redova Spartaka za selekciju Vojvodine su nastupili:

• kao trener ekipe Bojan Race.

Za najboljeg pojedinca takmičenja u kadetskoj konkurenciji proglašen je Alex Milanović.

Alex Milanović (levo)

Međunarodni plivački miting “SENTA 2024”

29. jula , u Senti je, 43. godinu za redom održan plivački miting uz učešće oko 200 takmičara iz dvadesetak klubova Mađarske, Hrvatske, Rumunije, Kenije i Srbije, u organizaciji istoimenog kluba.

Ekipa Spartaka je nastupila sa mladom selekcijom, i tom prilikom osvojeno je ukupno 37 medalja, od čega zlatnih 15, srebrnih 8 i bronzanih 14.

Umesto pojedinačnog spiska osvajača medalja uživajte u njihovim osmesima u nastavku…