KADETI SPARTAKA TREĆI NA PRVENSTVU SRBIJE

Proteklog vikenda, od 14. do 16. jula ove godine u Kragujevcu je održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, čime je okončan ciklus Letnjih prvenstava Srbije za sve kategorije.

Na ovom takmičenju Plivački klub Spartak je predstavila ekipa od devet takmičara koja se okitila sa ukupno 14 medalja , kao i osvojenim peharom za sjajno treće mesto u ekipnoj konkurenciji.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

• Miša Novović, osvojila je zlatnu medalju na 200 delfin kao i srebrnu na 400 mešovito,
  • Alex Milanović je osvojio srebrnu medalju na 200 kraul i dve bronzane, na 100 kraul i 200 mešovito,
  • Una Milošević, srebrna na 200 prsno,
  • Lena Torbai, srebrna na 100 delfin,
  • Leon Milodanović bronzana na 100 delfin,
  • Petra Botka, dve bronzane, na 200 i 400 kraul.

U konkurenciji štafeta:

• Muška štafeta 4 x 50 kraul u sastavu Milanović, Milodanović, Peić-Tukuljac i Hemi osvojil je srebrnu medalju. Ista štafeta je osvojila srebrnu medalju i u disciplini 4 x 50 mešovito.
  • Ženska štafeta 4 x 50 mešovito u sastavu Novović Miša, Torbai, Milošević i Botka osvojila je bronzanu medalju,
  • Mešovita, muško-ženska štafeta 4 x 50 kraul u sastavu Leon Hemi, Alex Milanović, Petra Botka i Miša Novović osvojila je bronzanu medalju.

Na ovm takmičenju ekipu je predvodio trener Vladan Konjević.

U nastavku pogledajte malu galeriju slika sa ovog takmičenja…