Prvenstvo Vojvodine: 44 medalje, kadeti vicešampioni

Zrenjanin je tokom proteklog vikenda, 24. i 25. februara bio domaćin najboljim plivačima i plivačicama iz Vojvodine i regiona. U gradu na Begeju u subotu je održano  Prvenstvo Vojvodine za pionire, dok je u nedelju održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine gde su se takmičile sve ostale kategorije plivača.

Sa ova dva odvojena takmičenja takmičari Spartaka su se u Suboticu vratili sa ukupno osvojene 44 medalje.

Prvenstvo Vojvodine u plivanju za Pionire

Na Prvenstvu Vojvodine za pionire nastupilo je ukupno 16 klubova sa nešto više od 160 takmičara. Pioniri Spartaka su na ovom  takmičenju osvojili ukupno 12 medalja, 11 u individualnoj konkurenciji i jednu u štafeti.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji su:

DEČACI:

• Dulić Danilo, maksimalan učinak, četiri zlatne medalje u disciplinama 50, 100, 200 i 400 kraul
  • Knežević Luka, tri srebrne medalje, na 200, 400 kraul i 100 delfin I bronzana na 100 mešovito,

DEVOJČICE:

• Kuti Lili, dve zlatne, na 100 I 200 leđno I srebrna na 400 kraul.

U muškoj konkurenciji u discipline 4×50 kraul, ZLATNU medalju je osvojila štafeta Spartaka u sastavu: Knežević Luka, Matković Srđan, Ždrnja Matija I Dulić Danilo.

U ekipnom plasmanu, i pored najviše osvojenih zlatnih medalja ekipa Spartaka je zauzela peto mesto.

VOJVODINA OPEN 2018

U nedelju, 25.februara, na Otvorenom prenstvu Vojvodine nastupilo je ukupno 32 kluba sa nešto više od 430 takmičara. Kadeti, juniori i seniori Spartaka su na ovom  takmičenju osvojili ukupno 32 medalja, 30 u individualnoj konkurenciji i dve u štafeti.

KADETI:

• Gencel Andor, zlatna na 200 leđno, srebrna na 200 kraul i bronzana na 50 delfin,
  • Koltin Nikola, dve zlatne, na 100 i 200 prsno I dve srebrne, na  50 prsno i 100 mešovito,
  • Timarac Lazar, srebrna na 50 delfin,
  • Barši Marko, bronzana na 1500 kraul,
  • Romić Vanja, tri zlatne medalje na 50, 100 i 200 prsno,
  • Crnković Dunja, dve bronzane medalje na 200 i 800 kraul.

Muška štafeta  4×50 mešovito, ZLATNA MEDALJA, u sastavu Gencel  Andor, Koltin Nikola, Timarac Lazar i Barši Marko,

Ženska štafeta 4×50 mešovito, SREBRNA medalja, u sastavu Obradović Nađa, Romić Vanja, Kovač Monika i Crnković Dunja.

U ekipnom plasmanu kadeti  Spartaka su zauzeli odlično drugo mesto.