Kadeti Spartaka treći u Srbiji i 12 novih medalja osvojenih u Ljubljani

Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete , Novi Sad

Od 1. do 3. decembra u Novom Sadu je u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano Zimsko prvenstvo Srbije u plivanju za kadete. Na takmičenju je učestvovalo 170 plivača i plivačica iz 33 kluba Srbije. Kadeti Spartaka su ponovili rezultat sa Letnjeg kadetskog Prvenstva i zauzeli izuzetno treće mesto.

Pojedinačni rezultati:

• Petra Botka, srebrna medalja na 200 kraul, bronzana medalja na 400 kraul,
  • Miša Novović je osvojila srebrnu medalju na 200m delfin,
  • Petra Novović, bronzana medalja na 800m kraul,
  • Una Milošević, srebrna medalja na 200m prsno,
  • Lena Torbai, srebrna medalja na 100 delfin.

U kategoriji štafeta:

• ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Petra Novović, Una Milošević, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je srebrnu medalju,
  • mešovita štafeta u disciplini 4×50 kraul u sastavu Leon Hemi, Đorđe Peić Tukuljac, Lena Torbai i Petra Botka osvojila je bronzanu medalju.

Ekipu su predvodili treneri Bojan Race i Vladan Konjević.

Međunardni plivački miting “Miklavž 2023” , Ljubljana (SLO)

2. decembra, u Ljubljani je u organizaciji Plivačkog kluba Olimpija, održan veliki međunarodni plivački miting za mlađe uzrasne kategorije “Miklavž 2023”, uz učešće preko 200 takmičara iz Slovenije, Italije, Hrvatske i Srbije. Mlada ekipa Spartaka je nastupila sa ukupno 18 članova i iz Slovenije se vratila sa ukupno osvojenih 12 medalja.