Odličan nastup plivača Spartaka u Brčkom, Apatinu i Senti

Tokom proteklog vikenda plivači Spartaka su se nadmetali na tri različita takmičenja i ostvarili veoma zapažene rezultate. U subotu, 20 jula, u Senti je održan Međunarodni plivački miting, dok je u Brčkom (BiH), na reci Savi održan plivački maraton u trkama na 10 i 2 kilometra. U nedelju, 21. jula u Apatinu, na Dunavu, održan je plivački maraton na 3 kilometra.

3. Međunarodni plivački maraton u Brčkom

Filip Zavišić i Jovana Đurić

U trci na 10 km (olimpijska disciplina) iz redova Spartaka učestvovali su Jovana Đurić (20) koja je sa vremenom 1 sat i 31 minut postala apsolutni pobednik ove trke , Filip Zavišić (14 ) koji je stazu isplivao za 1 sat i 35 minuta i zauzeo prvo mesto u kategoriji kadeta i Slobodan Božin (61), koji je takođe, zauzeo prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji.

U trci na 2 km, plivali su veterani Spartaka Ana Vukičević (59) i Ištvan Priboj (77 ), koji su u svojim starosnim kategorijama zauzeli prva mesta.

19. Dunavski maraton u Apatinu

U nedelju 21.jula, u Apatinu je održan 19.Plivački Dunavski maraton u disciplini 3 kilometra. Filip Zavišić je zauzeo prvo mesto u kategoriji kadeta, a isti rezultat su ostvarili i plivači veterani Ana Vukičević i Ištvan Priboj u svojim starosnim kategorijama.

40. Međunarodni plivački miting Senta

Plivački klub Senta je ove godine proslavila izuzetan jubilej. Naime, u ovom gradu na Tisi, svake godine, sredinom leta, vredni sportski radnici ovog kluba već 40 godina organizuju Međunarodni plivački miting koji okuplja plivače iz zemlje i regiona.

Ove godine, na takmičenju je nastupilo preko 250 takmičara  iz 20 klubova Hrvatske, Mađarske I Srbije.

Takmičarska ekipa Spartaka je nastupila u podmlađenom sastavu i tom prilikom je osvojeno ukupno 18 medalja ( 5 zlatnih, 7 srebrnih i 6 bronzanih).