Kadeti Spartaka prvaci Vojvodine, novih 56 medalja sa Prvenstva Vojvodine

Tokom protekla dva dana, 22. i 23. juna u Novom Sadu je održano Letnje prvenstvo Vojvodine za sve kategorije takmičara. U subotu je održano Prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete, dok je u nedelju održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine.

Takmičenje je održano u organizaciji Plivačkog saveza Vojvodine.

PRVENSTVO VOJVODINE ZA PIONIRE I KADETE

U subotu, 22.juna održano je Prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete na kom je nastupilo ukupno 262 takmičara iz 19 vojvođanskih klubova. Tom prilikom, takmičari Spartaka su osvojili ukupno 13 medalja, dok je kadetska ekipa osvojila epitet i titulu Šampiona Vojvodine.

Osvajač medalja u kategoriji pionira je Boršoš Boris koji je postao dvostruki prvak Vojvodine u disciplinama 200 mešovito i 400 kraul, dok je u disciplini 100 kraul osvojio bronzanu medalju.

Boršoš Boris

U kategoriji kadeta osvajači medalja su:

• Barši Marko, dve zlatne medalje, u disciplinama 200 i 400 slobodno,
  • Romić Vanja je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 prsno, dok je u disciplinama 200 mešovito i 400 kraul osvojila srebrne medalje.
  • Mut Tea je u disciplini 200 kraul osvojila srebrnu medalju, dok je na 400 kraul osvojila bronzanu medalju.
  • Knežević Luka je u disciplini 400 kraul osvojio srebrnu medalju.

U konkurenciji štafeta, ženska štafeta 4×50 kraul u sastavu Mut Tea, Skenderović Nađa, Kuti Lili i Romić Vanja osvojila je zlatnu medalju.

Muška štafeta 4×50 kraul u sastavu Knežević Luka, Matković Srđan, Zavišić Filip i Barši Marko osvojila je srebrnu medalju.

OTVORENO PRVENSTVO VOJVODINE

U nedelju, 23.juna održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine na kom je nastupilo ukupno 180 juniori i seniori iz 23 vojvođanska kluba.

Kako je u pitanju veliki broj medalja (12 zlatnih, 13 srebrnih i 18 bronzanih), navešćemo samo osvajače medalja, bez navođenja disciplina u kojima su medalje osvojene: