Preko 40 medalja na Prvenstvu Vojvodine, kadeti treći

U ponedeljak, 17.jula ove godine na bazenu u Dudovoj šumi održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine u kategorijama kadeta, juniora i seniora. Po prvi put je ove godine, a u cilju podizanja kvaliteta plivanja u Vojvodini omogućen nastup i klubovima koji nisu članovi Plivačkog saveza Vojvodine, tako da je na ovom prvenstvu nastupilo preko 300 takmičara iz 25 klubova Vojvodine, Beograda i Crne Gore.

Plivački klub Spartak je, kao i  prethodne nedelje, bio tehnički realizator ovog vrlo zahtevnog takmičenja.

Takmičari Spartaka su u više uzrasnih kategorija osvojili ukupno 41 medalju, od čega 7 zlatnih, 18 srebrnih i 16 bronzanih.

Kadetska selekcija :

Kadetska ekipa Spartaka je u ekipnom plasmanu zauzela TREĆE mesto, a osvajači medalja su:

• Obradović Nađa, srebrna na 200 leđno
  • Muška štafeta 4×50 mešovito, srebrna medalja, u sastavu: Gencel, Koltin, Timarac i Tutić.

Juniorska selekcija

Juniorska ekipa Spartaka je u ekipnom plasmanu zauzela četvrto mesto, a osvajači medalja su:

• Aksin Nenad, bronzana na 100 delfin.

Juniorska štafeta 4×50 mešovito u ženskoj konkurenciji osvojila je BRONZANU medalju u sastavu: Bajusz, Megađa, Der i Kujundžić.

U kategoriji OPEN (apsolutna) medalje su osvojili:

• Đurić Jovana, zlatna na 800 kraul, srebrna na 400 kraul
  • Hajagoš Adriel, srebrna na 200 delfin, bronzana na 50 kraul i 100 delfin
  • Zubelić Anja, bronzana na 200 prsno.

Naredno takmičenje koje očekuje naše plivače je Prvenstvo Srbije za kadete 29. i 30. jula u Nišu, za juniore od 5.-7.avgusta u Beogradu, i naravno nastup Barna Andreja na SP u Budimpešti već na samom startu prvenstva u nedelju 23.jula.

Deo atmosfere sa jučerašnjeg takmičenja možete videti u našoj maloj galeriji…