Održano Prvenstvo Srbije u plivanju za pionire i mlađe pionire – plivači Spartaka Vicešampioni države!

DSCF7540U prethodna tri dana, od petka do nedelje (13. – 15. marta) održano je Zimsko prvenstvo Srbije  u plivanju za pionire i mlađe pionire. Sombor je bio domaćin najboljim srpskim plivačima uzrasta od 11 do 14 godina. Takmičenje je održano u organizaciji Plivačkog saveza Srbije i kao najvažnije takmičenje ove polusezone jasno oslikava trenutnu formu najtalentovanijih plivača Srbije. U izuzetno jakoj konkurenciji svi plivači i plivačice su dostojno predstavili i svoj Klub i svoj grad.

Prvenstvo Srbije za pionire (13-14) godina

Prvi deo Prvenstva Srbije je održan u petak i subotu, gde su snage odmerili plivači i plivačice uzrasta 13-14 godina. Ekipa Spartaka je igrala značajnu ulogu, a osvojene su 4 medalje:

savic novak

Najuspešniji plivač Spartaka je bio Savić Novak, koji je osvojio 4 medalje ( dve zlatne u disciplinama 50 i 200m kraul, dok  je srebrne osvojio na 100 i 400 m kraul).

U kategoriji takmičara uzrasta 13 godina,  Kujundžić Iva je osvojila treće mesto u disciplini 100m leđno, dok je Fermanović Borislav osvojio drugo mesto u disciplini 200 prsno.

Prvenstvo Srbije za mladje pionire (11-12) godina

Drugi deo Zimskog prvenstva Srbije održan u nedelju, gde su snage odmerili plivači i plivačice uzrasta 11-12 godina.

DSCF7530

Ekipa Spartaka je osvojila ukupno 10 medalja i zaslužno dobila epitet EKIPNOG VICEŠAMPIONA SRBIJE U KATEGORIJI MLAĐIH PIONIRA ZA 2015 godinu.

Ovajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji:

DSCF7569

1. Der Teodora: zlatna ( 400 kraul), dve srebrne ( 50 i 200 kraul) i bronzana (100 kraul)

DSCF7539

2. Megađa Marta: zlatna (200m prsno) i srebrna (100m prsno)

DSCF7580

3. Bajus Petra: dve bronzane (100 i 200m prsno)

U konkurenciji štafeta:

DSCF7573

Ženska štafeta 4×50 slobodno u sastavu Bajusz Petra, Evetović Sara, Megađa Marta i Der Teodora – ZLATNA MEDALJA,

Ženska štafeta 4×50 mešovit u sastavu  Bajusz Petra, Evetović Sara, Megađa Marta i Der Teodora – SREBRNA MEDALJA.

U kategoriji takmičara 11 godina:

1. Koltin Nikola:  prvo mesto u disciplini 200m prsno, i dva druga mesta u disciplinama 100m prsno i 200m mešovito

2. Tepavac Andrija: treće mesto u disciplini 200m prsno

3. Zubelić Anja: dva treća mesta u disciplinama 200 i 400m kraul.

Pored osvajača medalja, u sastavu ove šampionske generacije su i:

Dečaci: Tutić Veljko, Bedić Andrej, Dulać Luka, Kekenj Dominik, Šebek Kristijan i

devojčice: Čajkaš Petra i Ivković Luna.