Odlični mladi takmičari Spartaka u Senti, Segedinu i na Balatonu

U subotu 23.juna 2022. godine Plivački klub Senta je bio organizator tradicionalnog Međunarodnog plivačkog mitinga na kojem je nastupilo preko 200 takmičara iz 18 klubova Mađarske, Hrvatske, Rumunije i Srbije. Značajan nastup na ovom takmičenju je svakako imala i mlada ekipa Sprataka koja je zauzela drugo mesto po broju osvojenih medalja. U isto vreme, Petra Botka je nastupila na Prvenstvu Mađarske u plivanju gde je osvojila četiri medalje, dok se Milanović Alex oprobao u ozbiljnoj konkurenciji u maratonskom plivanju u preplivavanju Balatona.

SENTA 2022

Po broju medalja ekipa Spartaka je zauzela odlično drugo mesto, sa ukupno osvojene 32 medalje, a osvajači medalja su:

• Dulić Elena, bronzana na 50 leđno,
  • Belenzada Sara, bronzana na 50 delfin.

• Zidjarev Leon , bronzana na 50 prsno,
  • Babijanović Luka, bronzana na 50 prsno.

Treneri ekipe su bili Race Bojan i Subotić Jelena.

PRVENSTVO MAĐARSKE U PLIVANJU ZA PIONIRE

Tokom tri dana, od četvrtka do subote, u Segedinu je održano prvenstvo Mađarske za kategoriju pionira. Kao pojačanje za ekipu Hodmezevašarhelja je nastupila i BOTKA PETRA, koja je u štafetnim trkama osvojila ukupno četiri medalje, od čega tri zlatne i jednu bronzanu.

I da napomenemo, da je ekipa Hodmezevašarhelja ponela titulu ekipnog prvaka Mađarske u kategoriji pionira.

Plivački maraton na Balatonu 2022

Preplivavanje Balatona je tradicionalna sportska manifestacija koja se ove godine održala po 40-ti put uz učešće 12.ooo plivača, kako rekretivaca tako i vrhunskih plivača, mađarskih reprezentativaca u plivanju na otvorenim vodama. Plivalo se 5200 metara, sa severne na južnu obalu jezera Balaton.

Na ovom takmičenju nastupio je i takmičar Spartaka Milanović Alex, koji je deonicu preplivao za 1 sat i 22 minuta što ga je svrstalo na fantastično 50-to mesto u APSOLUTNOJ kategoriji muškaraca.