Mlađi pioniri Spartaka drugi u Srbiji, Savić Novak dvostruki rekorder

DSCF8143

Iza nas je još jedan fantastičan vikend za Plivački klub Spartak i subotičko plivanje. Od petka do nedelje (10.-12.jula) u Beogradu i Bačkoj Topoli su se održala tri najvažnija  plivačka takmičenja ove sezone kod nas.

U petak i subotu, u Beogradu je održano prvenstvo Srbije u plivanju za pionire (13 i 14 godina), u nedelju za mlađe pionire, dok je u subotu i nedelju u Bačkoj Topoli održano Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na otvorenim vodama. Da krenemo redom…

nole 1

Prvenstvo Srbije za pionire (Beograd, 10. i 11.jul 2015. godine), održano je na bazenu “Gale Muškatirović”, i na njemu je učestvovalo ukupno 200 takmičara iz 29 domaćih klubova. Plivački klub Spartak je zauzeo odlično šesto mesto.

Takmičenje je obeležio naš plivač, Savić Novak, sa oborena dva rekorda Srbije ( u disciplinama 100m i 200m slobodno).

Osvajači medalja:

• Savić Novak, tri zlatne ( 50m slobodno i 100m i 200m slobodno, nacionalni rekordi za uzrast do 14 godina) i srebrna (100m delfin)
  • Fermanović Borislav, srebrna (200m prsno) i bronzana (100m prsno)
  • Hajagoš Adriel, bronzana (50m slobodno)
  • Kujundžić Iva, srebrna (50m slobodno) i bronzana (100m slobodno)

DSCF8147

Prvenstvo Srbije za mlađe pionire (Beograd, 12.jul 2015. godine), održano je, takođe, na bazenu “Gale Muškatirović”, i na njemu je učestvovalo ukupno 250 takmičara iz 32 domaća kluba. Plivački klub Spartak je zauzeo fantastično DRUGO mesto i ponosno nosi zvanje VICEŠAMPIONA SRBIJE.

I ovo takmičenje je obeležila naša plivačica, Der Teodora, koja je proglašena za najuspešniju takmičarku Letnjeg prvenstva Srbije u plivanju za mlađe pionire.

• Der Teodora, tri zlatne medalje (50, 100 i 200m slobodno)
  • Bajus Petra, zlatna (200m prsno) i srebrna (200m mešovito)
  • Megađa Marta, srebrna (200m prsno) i bronzana (100m prsno)
  • Evetović Sara, bronzana (200m leđno)
  • Zubelić Anja, bronzana (400m slobodno)
  • Čajkaš Petra, srebrna (200m prsno)
  • Koltin Nikola, dve bronzane (200m prsno i 200m mešovito)

DSCF8135

Ženska štafeta 4×50 slobodno, ZLATNA MEDALJA, u sastavu Bajus Petra, Megađa Marta, Evetović Sara i Der Teodora.

Ženska štafeta 4×50 mešovito, SREBRNA MEDALJA, u sastavu Bajus Petra, Megađa Marta, Evetović Sara i Der Teodora.

Lili 3

U subotu i nedelju,(11. i 12. jul 2015.godine)  na jezeru u Bačkoj Topoli održano je Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na otvorenim vodama. Na tom takmičenju, u dva dana, LADANJI LILI je ostvarila izuzetan rezultat:

• U trci na 5 kilometara, sa vremenom 1:16:37,00 osvojila je  TREĆE mesto na Prvenstvu Srbije,
  • U trci na 10 kilometara, sa vremenom 2:41:12,00 osvojila TREĆE mesto u apsolutnoj konkurenciji, dok je na Prvenstvu Srbije zauzela DRUGO mesto.

Narednog vikenda plivače našeg kluba očekuje Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju u kategoriji kadeta, juniora i seniora, koje će takođe biti održano u Beogradu.