Marko Barši najbolji kadet Srbije, kadeti Spartaka treći

Tokom proteklog vikenda, 27. i 28. jula u Kruševcu je, u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju za kadete. Na takmičenju je nastupilo 180 takmičara i takmičarki iz 34 kluba Srbije. I ove godine, ekipa Spartaka, iako malobrojna, ostvarila je izuzetan rezultat i zauzela treće mesto u ekipnom plasmanu.

Marko Barši, najbolji plivač Letnjeg prvenstva Srbije u plivanju za kadete

Za najboljeg plivača Prvenstva proglašen je Marko Barši, koji je ostvario najvredniji rezultat Prvenstva, ujedno osvojivši i zlatnu medalju u disciplini 400 metara kraul.

Osvajači medalja za ekipu Spartaka u pojedinačnoj konkurenciji i konkurenciji štafeta su:

• Marko Barši, zlatna medalja u disciplini 400m kraul,
  • Tea Mut, dve srebrne medalje u disciplinama 400 i 800 metara kraul,
  • Vanja Romić je osvojila tri bronzane medalje, u disciplinama 400 mešovito, 400 kraul i 800 kraul,
  • ZLATNA medalja u štafeti 4 x 50 kraul, mešano, u sastavu Marko Barši, Luka Knežević, Tea Mut i Vanja Romić,
  • SREBRNA medalja u ženskoj štafeti 4 x 50 mešovito koja je plivala u sastavu Tea Mut, Vanja Romić, Taša Babić i Anja Skenderović.

Kadetska ekipa Spartaka je na ovom Prvenstvu nastupila u sledećem sastavu: Marko Barši, Luka Knežević, Tea Mut, Vanja Romić, Taša Babić, Anja Skenderović i Doris Dulić i trener ekipe Bojan Race.