Koltin bronzani za Srbiju , Spartak iz Beograda sa 14 novih medalja

I ovaj vikend je bio prepun interesantnih i brzih trka za sve takmičarske selekcije Spartaka. Svakako da je najznačajnija medalja Nikole Koltina, ali ni ostale medalje ne sijaju manjim sjajem. U nastavku sledi izveštaj sa svih takmičenja ovog vikenda…

KUP VIŠE NACIJA (Multination miting) KRANJ, Slovenija

Tokom proteklog vikenda, 9. i 10.aprila, u Kranju (SLO) je održan veliki plivački miting, na kojem su nastupile reprezentacije iz preko 15 zemalja, u kategoriji starijih juniora. U sastavu desetočlane reprezentacije Srbije nastupio je Nikola Koltin, u pratnji trenera Bojana Racea. Tom prilikom Koltin je ostvario izuzetan rezultat, osvojivši za Srbiju bronzanu medalju u disciplini 200 m prsno.

Šimić, Mut i Boršoš

Velika nagrada Srbije 2022, Beograd

Drugo veliko takmičenje ovog vikenda, gde su nastupili kadeti Spartaka je održanu u Beogradu, na Velikoj nagradi Srbije, uz učešće preko 400 vrhunskih plivača iz više zemalja Evrope. U izuzetno jakoj konkurenciji, ekipa Spartaka je brojala 12 takmičara i takmičarki, a za Spartak medalje su osvojili:

• Mut Jana, zlatna na 50 delfin i srebrna na 200 prsno,
  • Šimić Lea Lucija, bronzana na 50 prsno,
  • Boršoš Boris je osvojio bronzanu medalju na 400 kraul.

Memorijal Aleksandar Latinić Šuki 2022, Beograd

Na kraju, pionirska kategorija i kategorija predtakmičarskih selekcija nastupila je na takmičenju mlađih uzrasnih kategorija , pod nazivom “Memorijal Aleksandar Latinić Šuki 2022”, takođe u Beogradu. U konkurenciji preko 300 takmičara iz regiona, Spartak je nastupio sa 16 takmičara i takmičarki a medalje su osvojili: