Odličan vikend Spartaka na tri različita “fronta”

Protekli vikend, tačnije nekoliko proteklih dana, od 29. novembra do 2. decembra zvanično ulazi u istoriju Plivačkog kluba Spartak i subotičkog sporta. U istom trenutku takmičari našeg kluba nastupaju za tri različita kluba, u tri različite zemlje i na dva kontinenta…

Prvenstvo SAD u plivanju u malim bazenima (Kolumbus, Ohajo)

Od 29.novembra do 2.decembra u Kolumbusu ( USA, Ohajo) održava se Zimsko prvenstvo SAD u plivanju na malim bazenima gde boje Univerziteta Luisvil brani naš Andrej Barna.

Andrej je u disciplini 50 jardi kraul osvojio bronzanu medalju, dok je u sastavu štafete 4×50  jardi kraul osvojio zlatnu medalju.

U toku pisanja ovog teksta očekujemo rezultate finalne trke na 100 jardi kraul u koju Barna ulazi kao peti iz kvalifikacija.

Zvanične rezultate sa ovog takmičenja možete pratiti ovde

Regionalno prvenstvo Južne Mađarske – Hodmezevašarhelj

Od 1. do 2. decembra u Hodmezevašarhelju (Mađarska) na Regionalnom prvenstvu južne Mađarske za ekipu HSVUC nastupaju Hajagoš Adriel, Der Teodora i Zubelić Anja.

• Zubelić Anja je u disciplini 100 prsno u svojoj uzrasnoj kategoriji osvojila srebrnu medalju,
  • Der Teodora je u disciplini 50 kraul osvojila četvrto mesto, dok je u sastavu štafete 4×100 kraul osvojila zlatnu medalju,
  • Hajagoš Adriel je u disciplini 50 kraul osvojio četvrto mesto, dok je u štafeti 4×100 kraul osvojio srebrnu medalju.

Zvanične rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati ovde

“FENIKS 2017” Sombor

Sombor, i Plivački klub Feniks su 2.decembra bili organizatori Međunarodnog plivačkog mitinga “Feniks 2017” na kojem je nastupilo 260 takmičara iz 16 klubova Hrvatske, Mađarske i Srbije. Plivači Spartaka su nastupili sa 30 takmičara i osvojili ukupno 47 medalja ( 14 zlatnih, 15 srebrnih i 18 bronzanih).

Kao najbolji u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su:

Kuti Lili ( uzrast 10 godina – devojčice)

Hemi Leon ( uzrast 8 godina – dečaci) i

Mut Jana ( uzrast 8 godina – devojčice).