Odličan nastup Spartaka u Kikindi, 46 medalja i ekipno drugo mesto

U Kikindi je , proteklog vikenda, 2.aprila 2022. godine održan tradicionalni plivački miting pod nazivom “Kup Banata 2022” na kome je učešće uzelo preko 250 plivača i plivačica iz 15 klubova Srbije.

Ekipa Spartaka je nastupila sa ukupno 42 takmičara, uglavnom mlađih uzrasnih kategorija, i tom prilikom osvojeno je 46 medalja ( od čega 22 zlatne, 12 srebrnih i 12 bronzanih).

• Nišević Svetozar, bronzana na 50 kraul,
  • Marković Stefan, bronzana na 50 leđno.

• Paroci Loreta, bronzana na 50 prsno.

U kategoriji štafeta 4 x 50 mešovito, i u muškoj i ženskoj konkurenciji ekipe Spartaka su osvojile zlatne medalje. U kategoriji dečaka nastupili su Milodanović Leon, Peić T. Đorđe, Hemi Leon i Milanović Alex, dok je ženska štafeta nastupila u sastavu Novović Petra, Botka Petra, Mut Jana i Stipić Sara.

U ekipnoj konkurenciji ekipa Spartaka je zauzela drugo mesto.

U nastavku možete pogledati našu malu galeriju slika sa ovog takmičenja…