Odličan nastup plivača na prvenstvu Srbije, mlađi pioniri vicešampioni

DSCF5672Tokom proteklog vikenda pioniri i mlađi pioniri Plivačkog kluba Spartak su nastupili na Letnjem prvenstvu Srbije koje je održano u Kruševcu. Spartak je u obe konkurencije nastupio sa ukupno 19 takmičara, 5 pionira i 14 mlađih pionira i na oba takmičenja osvojili ukupno 20 medalja (4 zlatne, 7 srebrnih i 9 bronzanih).

Prvenstvo Srbije za pionire (Kruševac, 11. i 12. jul 2014. godine)

Ekipu pionira Spartaka su predstavljali:

• Birkaš Tamara
  • Savić Novak
  • Hunjadi David
  • Šehovac Mihajlo
  • Stanković Aleksandar

U ekipnom plasmanu pioniri Spartaka su zauzeli dobro 9 mesto, sa osvojenih 9 medalja (4 zlatne, 1 srebrna i 4 bronzane)

Osvajači medalja:

• Savić Novak, 4 zlatne (100k, 200k, 400k i 100 leđno) i jednu srebrnu (200 mešovito)
  • Hunjadi David, 2 bronzane (200 delfin i 800 kraul)
  • dve bronzane medalje osvojila je štafeta Spartaka u disciplinama 4×50 slobodno i 4×200 slobodno sastava: Savić, Šehovac, Stanković i Hunjadi.

20140704_121644 20140704_122204 20140704_122412

Prvenstvo Srbije za mlađe pionire (Kruševac, 13. jul 2014. godine)

Ekipu mlađih pionira Spartaka su predstavljali:

Dečaci: Bedić Andrej, Tutić Veljko, Hajagoš Adriel, Kaloserović Jovan, Lipaić Filip, Radanović Nemanja i Fermanović Borislav.

Devojčice: Bajus Petra, Veljović Jovana, Evetović Sara, Megađa Marta, Der Teodora, Ladocki Ana Judit i Kujundžić Iva.

U ekipnom plasmanu mlađi pioniri Spartaka su zauzeli DRUGO mesto, sa osvojenih 11 medalja (6  srebrnih i 5 bronzanih).

• Tutić Veljko, srebrna, 200 mešovito
  • Hajagoš Adriel, tri bronzane (50 i 100 kraul i 100 delfin)
  • Evetović Sara, srebrna 200 leđno i bronzana 100 leđno
  • Bajus Petra, srebrna 200 mešovito i bronzana 200 leđno
  • Kujundžić Iva, dve srebrne medalje (50 i 100 kraul)
  • srebrna medalja za mušku štafetu 4×50 slobodno u sastavu: Kaloserović Jovan, Tutić Veljko, Radanović Nemanja i Hajagoš Adriel

Narednog vikenda, 19. i 20. jula naši najstariji plivači (kadeti i juniori) nastupaju u Beogradu na Letnjem prvenstvu Srbije, čime se praktično, zvanična takmičarska letnja sezona i završava.