Letnje prvenstvo Vojvodine – 73 medalje za Spartak

Plivački savez Vojvodine i grad Subotica su 2. i 3. jula 2018. godine bili domaćini najboljim vojvođanskim plivačima na zvaničnom Letnjem prvenstvu Vojvodine u plivanju. U ponedeljak, 2. jula su se nadmetali pioniri, dok su 3.jula nastupile sve ostale kategorije. U oba dana nastupilo je blizu 450 takmičara, iz 24 kluba Vojvodine, Hrvatske i Srbije ( u OPEN kategoriji), koji su se takmičili u pet uzrasnih kategorija.

Pa da krenemo redom…

Prvenstvo Vojvodine za pionire

Na Prvenstvu Vojvodine za pionire nastupilo je 10 takmičara Spartaka koji su osvojili ukupno 15 medalja:

• Dulić Danilo, četiri zlatne medalje u disciplinama 50, 100, 200 i 400 kraul,
  • Kuti Lili, tri zlatne medalje (50 i 100 kraul i 100 leđno) i srebrna na 400 kraul,
  • Knežević Luka, četiri srebrne medalje ( 200 i 400 kraul, 100 delfin i 200 mešovito),
  • Boršoš Boris, bronzana medalja na 200 kraul,
  • Štafeta 4 x 50 kraul, muškarci, u sastavu Knežević Luka, Ždrnja Matija, Boršoš Boris i Dulić Danilo ZLATNA MEDALJA,
  • Štafeta 4 x 50 kraul, žene, u sastavu Keseić Petra, Knežević Jana, Tepavac Una i Kuti Lili, BRONZANA MEDALJA.

Vojvodina OPEN

U utorak, 3.jula, na Prvenstvu Vojvodine za kadete, juniore i seniore – Vojvodina OPEN nastupilo je ukupno 28 plivača i plivačica Spartaka koji su osvojili ukupno 58 medalja:

• Kujundžić Iva, bronzana na 50 delfin,
  • Ženska štafeta 4 x 50 mešovito ( Zubelić Anja, Der Teodora, Megađa Marta i Kujundžić Iva) SREBRNA MEDALJA.

U ekipnom plasmanu juniori su zauzeli PETO mesto.

Kategorija kadeta

U ekipnom plasmanu kadetska ekipa Spartaka je zauzela DRUGO mesto.

• Crnković Dunja, bronzana na 400 kraul,
  • Obradović Nađa, bronzana na 200 mešovito.
  • Štafeta 4 x 50 mešovito, muškarci, u sastavu Gencel Andor, Timarac Lazar, Koltin Nikola i Barši Marko ZLATNA medalja,
  • Kadetkinje, 4 x 50 mešovito u sastavu Obradović Nađa, Mut Tea, Romić Vanja i Crnković Dunja ZLATNA medalja,
  • Štafeta 4 x 100 kraul, muškarci, u sastavu Repaš Luka, Trbović Stefan, Zavišić Filip i Tepavac Andrija, SREBRNA medalja.

PRVENSTVO SRBIJE U PLIVANJU NA OTVORENIM VODAMA

U subotu, 30.juna, u Bačkoj Topoli je održano Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na otvorenim vodama gde je, u disciplini 5000 metara, ZAVIŠIĆ FILIP osvojio PRVO mesto u kategoriji kadeta, dok je u apsolutnoj kategoriji zauzeo DRUGO mesto.