Kadeti Spartaka četvrti u Srbiji, osvojeno šest sjajnih medalja

U Beogradu je od 1. do 3. jula održano Prvenstvo Srbije za kadete, u organizacij Plivačkog saveza Srbije, a uz učešće 165 takmičara iz 32 kluba.

Prvi put, na Prvenstvu Srbije za kadete nastupili su isključivo takmičari sa isplivanim normama, tako da je Spartak nastupio sa ukupno šest takmičara, tri plivača i tri plivačice.

U izuzetnoj konkurenciji kadeti Spartaka su u ekipnom plasmanu zauzeli četvrto mesto.

U pojedinačnoj konkurenciji osvajači medalja su:

• Mut Jana, je osvojila četiri medalje, zlatnu na 100 delfin, dve srebrne, na 100 prsno i 400 mešovito i bronzanu na 200 mešovito,
  • Novović Petra, je osvojila bronzanu medalju u disciplini 400 mešovito,
  • Štafeta, 4 x 50 kraul, mešano ( dve plivačice i dva plivača) osvojila je srebrnu medalju, a nastuplila je u sastavu Mut Jana, Novović Petra, Milanović Alex i Ristić Aleksa.

Ekipu je na ovom takmičenju predvodio trener Konjević Vladan.