Izveštaj sa zimskog državnog prvenstva za kadete, omladince i apsolutnu kategoriju

pk spartak subotica

U Novom Sadu je od 24.-26. februara održano zimsko prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, juniore i apsolutno, na kojem je učestvovalo 332 takmičara iz 33 kluba. Na prvenstvu su nastupili naši najbolji plivači Milorad Čavić, Ivan Lendjar, Čaba Siladji i drugi. Plivači Spartaka su na prvenstvu osvojili ukupno 8 medalja(2 zlatne, 2 srebrne, 4 bronzane).

Najuspešnija plivačica Spartaka bila je Tamara Der koja je osvojila 3 medalje (1 zlatnu, 1 srebrnu i 1 bronzanu), dok je Bojan Rašković u disciplini 400m slobodno isplivao normu za nastup u reprezentaciji Srbije koja će učestvovati u tromeču izmedju Hrvatske, Slovenije i Srbije krajem marta u Rijeci.

Pojedinačni rezultati:

Juniori: Tamara Der: 1. mesto 1500 slobodno, 2. mesto 800 slobodno, 3. mesto 400 slobodno Kadeti: Milica šoštarec: 1. mesto 50 slobodno, 100 slobodno, Bojan Rašković: 3. mesto 400 slobodno, 3. mesto 1500 slobodno Darko Mamužić: 3. mesto 800 slobodno