Dva nova rekorda i tri zlata za Novaka Savića

DSCF1332Proteklog vikenda u Nišu je održan veliki međunarodni plivački miting ” Sveti Nikola” u organizaciji istoimenog plivačkog kluba. Na ovom takmičenju, uz učešće takmičara iz Bugarske, Makedonije, Grčke, Bosne i Hercegovine i Srbije kao predstavnik Plivačkog kluba “Spartak” učestvovao je Novak Savić i zabeležio, po ko zna koji put ove sezone, sjajne rezultate.

Novak je nastupio u tri discipline i u svojoj uzrasnoj kategoriji osvojio tri prva mesta.

1. U disciplini 50m kraul osvojio je zlatnu medalju sa novim nacionalnim rekordom koji sada iznosi 26.69
  2. U disciplini 400m kraul osvojio je zlatnu medalju sa novim nacionalnim rekordom koji sada iznosi 4:37,79
  3. U disciplini 200m delfin, takođe je osvojio zlatnu medalju sa vremenom 2:29,40

Naredno takmičenje koje očekuje naše plivače ja tradicionalan “Deda Mraz Kup” u Novom Sadu sledeće subote, 28.decembra 2013.godine, kao kruna ovogodišnje sezone u kojoj su plivači Plivačkog kluba “Spartak” osvojili preko 600 medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima.