32 medalje Spartaka iz Segedina i Bečeja

Takmičarska sezona za sve selekcije Spartaka je u punom jeku, pa su tako mlađe takmičarske selekcije nastupile na dva izuzetno jaka takmičenja, nešto stariji takmičari u Mađarskoj u Segedinu, dok su mlađi nastupili u Bečeju.

Kadeti i pioniri Spartaka u Segedinu

“Narurtex cup 2022” Segedin, Mađarska

12.novembra u Segedinu je održano veliko međunarodno takmičenje uz nastup elitnih ekipa iz Mađarske i okruženje. Ekipa Spartaka, kadetskog i pionirskog uzrasta brojala je 11 članova, a osvojeni je ukupno 7 medalja. Osvajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji:

• Novović Miša je osvojila zlatnu medalju na 200 delfin,
  • Milanović Alex, osvajač je dve bronzane medalje, na 50 kraul i 50 delfin,
  • Botka Petra, dve medalje, srebrna na 200 kraul i bronzana na 200 mešovito,
  • Stipić Sara, bronzana medalja na 200 kraul,
  • Milošević Una, srebrna medalja na 50 prsno.

U Segedinu je ekipu predvodio trener Konjević Vladan.

U nastavku je foto izveštaj iz Segedina…

Bečejska zvezda 2022″ Bečej

Ekipa Spartaka u Bečeju

U isto vreme, u Bečeju je održan međunarodni plivački miting uz učešće 250 takmičara iz Rumunije, BiH i Srbije. Ekipa Spartaka , koja je brojala 31 takmičara, od uzrasta predtakmičara, pionira i kadeta, ostvarila je zacrtane ciljeve osvojivši ukupno 25 medalja.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

Kategorija devojčica:

• Pastor Una, tri zlatne medalje, na 50 kraul, 50 delfin i 100 mešovito, ujedno najbolja takmičarka u svojoj uzrasnoj kategoriji,
  • Paroci Loreta, dve srebrne, na 50 kraul i 100 mešovito,
  • Kovač Luca Helena, osvojila je zlatnu na 50 delfin, srebrnu na 100 mešovito i bronzanu na 50 kraul,
  • Dulić Elena je osvojila bronzanu medalju na 100 leđno,
  • Belenzada Sara, je osvojila zlato na 50 delfin.